CO ZNACZY PRÓBA ZŁOTA?

Jeśli chodzi o biżuterię, próba złota jest terminem opisującym ilość złota w stopie innego metalu. W bardziej symbolicznym sensie próba złota wskazuje, ile jednostek masy czystego metalu zawiera się w każdym 1000 jednostek masy określonego stopu. W tym przypadku próba wynosi 500, jeśli stop zawiera 50% złota. Termin „próba złota” istnieje od zarania dziejów. Już wtedy był używany do standaryzacji wyrobów z metali szlachetnych w wyjątkowy sposób.

TESTY ZŁOTA SĄ INNE.

Próbki złota 333, 585 i 750 są najczęściej spotykane w branży jubilerskiej. Najczystszą formą złota na biżuterię jest 750. Rzadkie jest również złoto w gatunku 900 lub 999, które zarezerwowane jest wyłącznie dla kolekcjonerów. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, takie jak elastyczność i trwałość. Na pierwszy rzut oka nie możemy stwierdzić, czy biżuteria ma 333 czy 750 sztuk złota, ale cena mówi nam, że tak jest.

KTÓRE ZŁOTO TO WŁAŚCIWY WYBÓR?

Jaka jest obecnie najlepsza próba złota? Zawsze do nas należy decyzja, czego chcemy. Musimy dokonać wyboru między niską ceną a wysoką jakością kupowanej przez nas biżuterii. Należy jednak pamiętać, że nawet duża próbka nie gwarantuje idealnego doboru. Czemu? Łatwo to rozgryźć.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa próba złota, tym łatwiej je rozbić. Im twardsza ruda, tym łatwiej ją matowieć, ale im drobniejsze złoto, tym twardsza ruda. Z tego powodu 585 złota wydaje się być najlepszą opcją. W rzeczywistości to właśnie to najwspanialsze złoto zapewnia poziom prestiżu, któremu zarówno kobiety, jak i mężczyźni uważają, że jest nie do odparcia. Próbka 333 to świetny wybór na codzienne kolczyki lub bransoletkę, ponieważ jest wykonana ze złota, które ma szerokie zastosowanie. Z drugiej strony biżuteria ślubna i inna biżuteria na specjalne okazje może być noszona tylko raz. Jednak w przypadku obrączek zaręczynowych i ślubnych test złota ma do odegrania ważną rolę. Próba złota 585, a nawet 750 idealnie nadaje się do tak ważnej biżuterii, ponieważ zapewnia zarówno trwałość, jak i piękny wygląd, który przetrwa lata.

SUPLEMENT JEST WYMAGANY, ABY ZŁOTA BIŻUTERIA OTRZYMAŁA WARTOŚĆ.

Czyste złoto, jak już ustaliliśmy, jest kruchym i plastycznym metalem, który nie jest bardzo trwały. Domieszki innych metali służą do zwiększenia wytrzymałości biżuterii przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego piękna złota.

GenowefaChmielewska