Cytryn – symbolika

Cytryn jest rzadkim kamieniem szlachetnym o niezwykłej żółtej barwie. Należy do odmian kwarcu. Jest symbolem sukcesu, pomyślności oraz szczęścia. Uważa się go za klejnot dedykowany osobom zaczynającym nową pracę, rozpoczynającym nowy projekt, czy też inwestującym dużą ilość pieniędzy. Ogółem kamień ten przeznaczony jest dla ludzi przedsiębiorczych. Podobno jego działanie pomaga utrzymać pewność siebie, silną wolę, tudzież wzmaga kreatywność. Noszenie cytrynu doskonale wpłynie na wszystkich pracoholików, ponieważ ułatwia on zachowanie balansu pomiędzy pracą, a relaksem. 

Przyszłym przedsiębiorcom zaleca się zakup tego kamienia, będzie on przyciągał pozytywną energię oraz dobre okazje, co w rozkręcaniu własnej firmy jest kluczowe. 

Cytryn w jubilerstwie 

Mimo zachwycającego piękna, cytryn nie należy do najczęściej wybieranych klejnotów. Powodem tego może być jego kruchość. Ta mała wada nie powinna stanąć jednak na przeszkodzie w zakupieniu kamienia. Idealnie sprawdzi się on jako element pierścionka zaręczynowego. Może także błyszczeć w biżuterii noszonej na co dzień. Podarowanie go ukochanej, której celem życiowym jest rozwój kariery zawodowej to wprost genialny pomysł. Będzie on nie tylko wyrazem miłości, ale także nawiązaniem do pasji kobiety. Tak przemyślany gest z pewnością wzruszy wybrankę. Ponadto słoneczna barwa cytrynu rozpromieni pochmurne dni, malując na twarzy jego posiadaczki wspaniały uśmiech. A chyba nie ma nic piękniejszego na świecie niż szczęście tej najbliższej osoby. Biorą pod uwagę te aspekty, warto rozważyć jego zakup, zwłaszcza podczas przygotowań do oświadczyn.

Powstawanie cytrynu

Cytryn występuje w bogatych w krzem pegmatytach, czyli skałach magmowych. Współcześnie na rynku znajdziemy także kamienie przetworzone, wytworzone poprzez podgrzanie ametystu do bardzo wysokiej temperatury. Jej wartość wpływa na barwę klejnotu, im mniej stopni, tym żółć posiada jaśniejszy odcień. Znaczna część produkowanego w ten sposób cytrynu, pochodzi z Brazylii. 

GenowefaChmielewska