Ilość róż na zaręczyny

Moment zaręczyn potrafi być niesamowicie stresujący dla zakochanych mężczyzn. Panom zależy, aby ich druga połówka poczuła się doceniona oraz niezwykle szczęśliwa. Z tego powodu, dbają o każdy najmniejszy szczegół. Z wielką precyzją wybierają perfekcyjny pierścionek zaręczynowy, odpowiednie miejsce, a nawet bukiet róż. Chociaż zamówienie odpowiedniej wiązanki z kwiatów na pozór wydaje się być banalnym zadaniem, w rzeczywistości rodzi dylematy. Szczególnie kłopotliwa okazuje się ilość róż, z ilu kwiatów powinien składać się bukiet? Przyjęło się, że wiązanka ze 108 różyczek jest wręcz idealna na zaręczyny. Niesie ona za sobą oczekiwane przesłanie, ponieważ oznacza “wyjdź za mnie”. Tak duża ilość może okazać się niezwykle kosztowna, dlatego warto zapoznać się z innymi propozycjami. Już 50 róż mówi “Kocham Cię bez granic”, 21 “Jestem ci oddany”,  a 9 “Chcę być z Tobą na zawsze”. Świetnym pomysłem będzie także odejście od tradycyjnej liczby kwiatów, aby nadać bukietowi zupełnie inne znaczenie. Ciekawą propozycją okazuje się kupienie tylu róż, ile lat spędziliście razem, niech każdy rok zostanie uczczony przez naturalne piękno. 

Czy róże są jedynym słusznym wyborem?

Bukiet czerwonych róż od lat symbolizuje prawdziwą miłość, nic więc dziwnego, iż jest tak często wybierany z okazji zaręczyn. Warto jednak pamiętać, że nie każda kobieta posiada taki sam gust. Możliwe, że twoja wybranka nie przepada za różami, zatem zastanów się nad wiązanką z innych kwiatów. Równie piękne są chociażby piwonie, tulipany i goździki, które świetnie sprawdzą się w bukiecie zaręczynowym. Podczas zakupu wiązanki kierujmy się przede wszystkim preferencjami drugiej połówki, ponieważ to jej szczęście stanowi tego dnia wartość nadrzędną.  

Kiedy kupić bukiet?

Świeże kwiaty prezentują się najlepiej, dlatego bukiet zaręczynowy powinien zostać kupiony w dzień oświadczyn. Warto jednak pamiętać o wiązance już na kilka dni przed zaręczynami i udać się do kwiaciarni w celu zamówienia wymarzonego bukietu. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że będzie się on prezentował dokładnie tak, jak w twoich oczekiwaniach.

 

GenowefaChmielewska