Nowoczesne wzory obrączek ślubnych 

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej pary. Młodzi przywiązują uwagę do każdego detalu, dbają aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. W końcu ceremonia powinna być wyjątkowa, dokładnie taka, jaką sobie wymarzyli. Dlatego właśnie wybór odpowiednich obrączek ślubnych jest kluczowy. To właśnie te pierścionki będą do końca życia symbolizowały ten szczególny dzień oraz łącząca ich miłość. Klasyczne modele od lat dominowały wśród nowożeńców. Jednak w ostatnim czasie narzeczeni decydują się na odejście od klasyki, ich zainteresowanie skupia się na nowoczesnych obrączkach. Rynek oferuje coraz więcej możliwości. Ciemne kruszce takie jak czarne złoto, czy tytan kuszą swoją nietuzinkowością, a koronujące je kamienie szlachetne, dodają niesamowitej magii. Ciekawość wzbudzają także różne techniki wykończenia. Efekt młotkowania nieustannie zyskuje kolejnych miłośników. Grawerunek po zewnętrznej stronie to kolejny nowatorski pomysł na zdobienie symboli małżeństwa. Linia życia, odcisk palca, czy znacząca sentencja, coraz częściej są spotykane na obrączkach. 

Na którym palcu nosić obrączkę? 

W trakcie zawiązywania sakramentu małżeństwa, parę młodą ogarnia ogromny stres. Kamera oraz tłum bliskich, który obserwuje każdy ruch zakochanych, wywiera niemałą presję. Natłok emocji sprawia, że często zapominają o podstawowych kwestiach, takich jak palec, na którym powinna znaleźć się obrączka. Oto krótkie przypomnienie. Według polskiej tradycji, obrączka ślubna powinna znaleźć się na serdecznym palcu prawej dłoni. Dokładnie tam, gdzie po zaręczynach pojawił się pierścionek zaręczynowy. Po założeniu obrączki, wizytówka narzeczonej może pozostać w tym samym miejscu lub znaleźć się na drugiej dłoni. 

Jaki kruszec wybrać? 

Klasyczne obrączki są wykonane z żółtego złota. Ten niezawodny metal utrzymuje świetną kondycję przez bardzo długi czas. Kolejna zaleta to wielobarwność. Różne kolory pozwalają na dobór tego najbardziej odpowiedniego. Platyna to kolejny metal zasługujący na uwagę. Świetna wytrzymałość i niepowtarzalny blask przyciąga wzrok konsumentów. Nie da się przejść koło niej obojętnie. Chociaż doskonała prezencja i trwałość tytanu czyni go kruszcem idealnym, to wybierając go należy mieć na uwadze, iż taka obrączka nie może ulec korekcie rozmiaru. 

GenowefaChmielewska