UCZULENIE NA NIKIEL

Każdego roku coraz więcej osób diagnozuje różne alergie. Alergia na nikiel jest dość powszechnym zjawiskiem. Ten artykuł omówi ten problem i zaoferuje skuteczny środek na uniknięcie stanu zapalnego, zaczerwienienia i innych objawów alergicznych.

UCZULENIE NA NIKIEL – CO TO JEST SUBSTANCJA?

Jeśli masz alergię na nikiel, zacznijmy od zdefiniowania niklu. Aby być precyzyjnym, jest to pierwiastek chemiczny, który jest klasyfikowany jako metal przejściowy. Nikiel jest często używany do produkcji niedrogiej biżuterii i różnych elementów telefonów komórkowych. Ze względu na możliwość bliskiego kontaktu przedmiotów niklowych z ciałem jest uważany za jedną z najczęstszych alergii. Około 17% dorosłych i 8% dzieci ma alergię na nikiel.

UCZELNIENIE NA NIKIEL – CZĘSTE OBJAWY

Alergia na nikiel jest dość powszechna, jednak objawy są bardzo zróżnicowane. Najczęściej spotykane objawy to:

• kontaktowe zapalenie skóry charakteryzujące się zaczerwienieniem, swędzeniem i pieczeniem;

• zapalenie rogówki zapalenie spojówek;

• zapalenie oskrzeli, duszność

• alergiczny nieżyt nosa;

• odrzucenie implantów w ortopedii i stomatologii;

• ogólnoustrojowa wrażliwość na nikiel.

W zależności od specyficznej wrażliwości organizmu powyższe objawy mogą w każdym przypadku nasilać się w różnym stopniu.

Kiedy nosimy niklowane pierścionki, kolczyki, obcisłe bransoletki i naszyjniki, jesteśmy szczególnie podatni na nikiel. Podobnie jest z naszymi telefonami komórkowymi, których często używamy bez etui.

W JAKI SPOSÓB WYSTĄPIŁO UCZULENIE NA NIKLE?

Wykazano, że nikiel jako materiał wiąże się z receptorem układu odpornościowego zwanym TLR4, co jest ważne dla rozpoznawania niebezpiecznych mikroorganizmów w organizmie. W rezultacie reakcja obronna i stan zapalny ostrzegają przed obecnością „niechcianego intruza”. Dlatego też, nawet jeśli nie jesteś uczulony na nikiel, ale masz z nim częsty kontakt, jest wysoce prawdopodobne, że w wyniku tej nadmiernej interakcji może rozwinąć się niepożądana alergia.

JAK UNIKNĄĆ ODKRYTYCH OBJAWÓW ALERGIKI NA NIKLE?

Aby uniknąć nieprzyjemnych objawów związanych z alergią na nikiel, powinniśmy powstrzymać się od używania przedmiotów niklowanych. Czy to oznacza, że ​​musimy powstrzymać się od noszenia biżuterii? Absolutnie nie! Wystarczy zamienić biżuterię bezniklową na metalowe pierścionki i kolczyki, takie jak złoto, srebro czy platyna. Bardzo ważne jest jednak, aby wybrać biżuterię jak największej klasy, co oznacza, że ​​zawiera ona najczystszy stop danego metalu.

BIŻUTERIA BEZ NIKLU – ZAPEWNIJ SWOJĄ ALERGIĘ!

Najskuteczniejszą strategią zwalczania alergii jest noszenie biżuterii bez niklu! Dzięki temu nie musisz rezygnować z atrakcyjnego wyglądu ani eleganckiego wizerunku. Wasze zespoły będą nadal oszałamiać i wzbudzać podziw w waszych towarzyszach, a wasze ciało będzie wiecznie wdzięczne! Biżuteria bez niklu pozwala wyglądać atrakcyjnie zachowując zdrowie w każdej sytuacji!

GenowefaChmielewska